افق دارو

افق تولید دارو پارس | زندگی با کیفیت

ویژگی های آی ویلین چیست؟
آرام کننده سرفه های رنج آور و دردناک بهبودی التهاب مزمن برونشیال و التهاب حاد مجاری تنفسی توام با سرفه خلط آور و رقیق کننده موکوس (موکولیتیک ) آمیزه ای از عسل و عصاره ریشه عشقه حاوی عصاره برگ خشک پیچک بدون الکل و قند و مواد رنگ دهنده مناسب برای بیماران دیابتی مناسب برای تمام رده های سنی

مواد موثره
پیچک (عشقه) با نام علمی Hedera Helix گیاهی از تیره Araliaceae است. برگ های این گیاه حاوی ترکیبات موثره شامل: ساپونین های تری ترپن (اگلیکون هدراژنین و هدراکوزید سی)، آلفا هدرین، فالکارینول، استروییدها (بتاسیتوسترول و کامپتسترول)و فلانوییدها می باشد. عصاره گیاه عشقه به عنوان یک داروی کاهنده التهاب مخاط تنفسی، افزایش دهنده حجم خلط و رقیق کننده خلط شناخته شده است. بدین ترتیب قادر به حفظ غشا تنفسی از آسیب ها، کاهش التهاب، تعداد سرفه ها و بهبود برونشیت می شود.

موارد احتیاط و منع مصرف
این فرآورده در موارد حساسیت به عصاره گیاه پیچک و یا هر یک از اجزا ان منع مصرف دارد. مصرف آن در موارد عدم تحمل فروکتوز ممنوع است. در صورت ابتلا به زخم معده و یا مصرف همزمان با دیگر داروهای ضدسرفه و اکسپکتورانت با پزشک مشورت شود. مصرف این دارو در نوزادان زیر یک سال و کودکان حتما با نظر پزشک صورت گیرد.
تداخلات مصرف
مصرف بعضی داروها به صورت همزمان ممکن است سبب کاهش تاثیر یک دارو و یا تاثیر چند برابر شود. تاکنون تداخل دارویی از مصرف همزمان شربت آی ویلین با سایر داروها گزارش نشده است به همین دلیل می توان این شربت را همراه با سایر داروها در زمان سرماخوردگی مورد استفاده قرار داد. مصرف همزمان این شربت با داروهای آنتی بیوتیکی باعث تاثیر بهتر نیز می شود و روند درمانی را بهبود می بخشد.